top of page
сучасна школа.jpg

Школа повинна дати те, чого треба життю.

(Михайло Грушевський,

історик, громадський та політичний діяч)

     Світло шкільного дому… Сонячними споминами сяє воно нам всюди на крутих життєвих шляхах та кличе до себе – знов у юність, у дитинство, до батьківської домівки, до друзів, туди, де було так затишно і спокійно, туди, де уперше навчились читати й писати святі слова: «мама», «Батьківщина», «Україна».

     З 1927 року і до нашого часу радо зустрічає своїх вихованців Комунальний заклад «Нікольська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д. Нікольської селищної ради Донецької області» опорна школа

   А розпочиналось все так.  

     

    У серпні 1927 р. була побудована перша типова будівля школи в сільській місцевості Приазов'я – Володарська школа. У ній – десять світлих класних кімнат, великий зал, кімнати для бібліотеки, читального залу, музею. Першим директором освітнього закладу був Проценко Федір Матвійович. Він запам’ятався як діловий та вимогливий керівник, який поставив на високий рівень і дисципліну, і навчально – виховний процес.

Screenshot_1.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_2.png

    У школі навчалося в той час майже 300 учнів. Вчителями працювали віддані своїй справі люди. «Школярі старанно опановували знання, були активними учасниками громадського життя селища, допомагали колгоспам – сіяли кукурудзу, соняшник, саджали розсаду овочів, збирали колоски після прибирання полів, весною допомагали знищувати ховрахів, були активними помічниками на фермах» - згадує Вільчевський В. М..

   У школі діяв літературно – драматичний гурток. На заняттях фізкультурного гуртка учні із задоволенням робили різні «піраміди». З  1930 року у школі почав діяти  духовий оркестр, який був гордістю села, виступав на всіх святах та урочистих заходах. Спочатку це була семирічна школа. Учні школи отримували глибокі і міцні знання, завдяки обладнаним шкільним кабінетам та праці педколективу.

Screenshot_7.png

     

 

 

  У 1932 році школа випустила своїх перших семикласників. Серед них був Якименко А.Д. – майбутній Герой Радянського Союзу.

     З 1934 р. Володарська школа стала десятирічкою, єдиною на весь район.

Screenshot_6.png
Screenshot_8.png

      Навчання у 1941–1942 н. р. продовжувалося тільки місяць. Насичене шкільне життя було перервано війною. 400 володарців пішли на фронт захищати рідну землю від загарбників. 9 жовтня 1941 Володарське окупували гітлерівці. Окупаційна влада вводила свої порядки в селищі. Навчання в школах було відновлено в 1942р. Основними предметами шкільної програми були німецька мова, основи математики і письма, Закон Божий.

       Після звільнення у вересні 1943 року Володарського району треба було майже все починати заново, бо всі школи були спалені або зруйновані. Перед вчителями району було поставлено завдання: всі школи повинні працювати, жодної дитини не повинно бути поза школою. У жовтні відновили роботу початкові і середні школи району. Відступаючи, фашисти підпалили нашу школу, і тому заняття проводились в пристосованих для цього будівлях в різних місцях селища.

  Тільки в 1948 р. у відбудованій школи заняття були поновлені, але вчителів не вистачало.

     У 1950 р. директором школи був призначений Горулько П.М.

     У 1953 році почала повноцінно функціонувати шкільна бібліотека. Школа працювала у дві зміни. Мирне життя поступово налагоджувалося. Школа не тільки змогла відновити свій потенціал після війни, а й зробила вагомий внесок у розвиток освіти району, області, виховала гідних громадян країни.

 

     Цікавим і насиченим було життя учнів нашої школи в 60 – 80-ті рр. У 1967 р. до існуючої будівлі школи було прибудовано новий корпус. Школа давала не тільки знання, а й готувала до майбутньої робочої професії. Дівчата вивчали швейну справу, а хлопці – професію водія. Між класами школи проводилися різноманітні змагання. Популярною на той час була військово – патріотична спортивна гра «Зірниця». Влітку зміцнювали своє здоров’я в таборі праці та відпочинку «Бригантина».

Screenshot_9.png
Screenshot_13.png
Screenshot_15.png
Screenshot_16.png
Screenshot_18.png
Screenshot_19.png

   Такі високі здобутки школа мала завдяки наполегливій та творчій праці вчителів. Багато випускників школи стали майстрами своєї справи. Педагогічний колектив має повне право пишатися своїми талановитими випускниками.

  Нова сторінка в літописі школи почалася з проголошенням незалежності України. У 1992 р. було прибудовано новий корпус для початкових класів. На базі нашої школи був відкритий перший у районі комп’ютерний клас. На шкільному подвір’ї з’явився спортивний майданчик із штучним покриттям. У школі також діє куточок українського побуту.

Screenshot_20.png
Screenshot_12.png
Screenshot_25.png
Screenshot_26.png
2000.jpg

     Про високі досягнення у навчанні свідчить велика кількість перемог учнів у предметних олімпіадах на районному та обласному рівнях. Зі стін  школи випущено 248 медалістів. Учні та вчителі  є активними учасниками громадського життя регіону. Про це свідчить велика кількість грамот, дипломів та подяк, якими був відзначений освітній заклад.

     У Донецькій області «… діє система пошуку, відбору та розвитку здібних  і талановитих дітей і молоді. Щороку проводяться понад сто обласних конкурсів, турнірів, виставок творчих робіт, спортивних змагань».  Команда нашої школи неодноразово брала участь та ставала переможцем таких змагань як Всеукраїнський фестиваль юних пожежників, обласний конкурс Юних Інспекторів Руху. Відомі в районі та області вокальні колективи школи та її спортсмени.

     Наша школа включена до регіональної освітньої системи “Приазов’я”, що діє на базі Приазовського державного технічного університету, має договори про творчу співпрацю з Маріупольським державним університетом,  Донецьким державним університетом управління, Азовським морським інститутом Одеської морської академії, Маріупольським машинобудівельним коледжем Приазовського державного технічного університету.

2004.jpg
Screenshot_29.png
Screenshot_38.png

    Творчо та самовіддано працює колектив школи на чолі з директором Качекан Г. І.  79 учителів, із них: 8 учителів-методистів, 11 зі званням “Старший учитель”, 18 мають вищу кваліфікаційну категорію, 16 спеціалістів І кваліфікаційної категорії, знаком «Відмінник освіти» нагороджено один учитель, учителів пенсійного віку  - 6.

 

 

У 2008 році  Володарській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1 було присвоєно почесне  ім’я її випускника - Героя Радянського Союзу генерал – лейтенанта авіації Антона Дмитровича Якименка.

Screenshot_39.png
жовтень 2017.jpg
педколектиа.png

    У 2016 році рішенням Володарської районної ради заклад визнано опорним, до складу якого  додано три філії: Бойовська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – філія комунального закладу  «Нікольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д. Нікольської селищної ради Донецької області» опорна школа, Малинівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів з дошкільним підрозділом – філія комунального закладу «Нікольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д. Нікольської селищної ради Донецької області» опорна школа, Новогригорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів  – філія комунального закладу «Нікольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Якименка А.Д. Нікольської селищної ради Донецької області» опорна школа.

    Дякуємо за надану інформацію про історію школи вчителю історії Бречко Світлані Іванівні

та випускниці 2014 року Зубко Тетяні

   

Більше фото з історії школи можна переглянути за посиланням

КЗ "Нікольська ЗОШ №1 імені Якименка А.Д."

87000 Донецька область, Маріупольський район,
смт Нікольське,
вул Свободи 122

bottom of page